Klára Melišová - Mám veľmi rada realizmus a vintage fotografie

(rozhovor)

Rozprávali sme sa s talentovanou rozvíjajúcou sa výtvarníčkou Klárou Melíšovou, ktorá nám v tomto rozhovore opísala svoje pocity a radosť z maľovania. 

   

Čo ťa doviedlo k maľovaniu a ako dlho sa tomu už venuješ?

Odpoveď : Odjakživa ma veľmi bavilo kresliť, no nikdy som nechodila na žiadne krúžky a viac som sa tomu začala venovať asi pred šiestimi rokmi.

Predpokladám, že ťa aj niekto „učil“. Kto to bol a čo ti to dalo?

Odpoveď : Učí ma umelec Didier Le Mar © na súkromných hodinách od BEAUTFUL ART gallery , je to môj prvý učiteľ kreslenia a vďaka nemu som sa skutočne zlepšila v kreslení a maľovaní, ale hlavne som zistila čo je dôležité na to, aby sa na vás aj ostatní ľudia pozerali ako na seriózneho umelca. Že človek sa musí skutočne snažiť, pretože len vaša tvorba obháji vaše kvality. 

Čo je podľa teba typické pre tvoju tvorbu?

Odpoveď : Do obrazov som sa často snažila pridávať rôzne prvky, ktoré som ešte na iných obrazoch nevidela, ale myslím si, že v dnešnej dobe, keď je maliarov veľmi veľa je niekedy ťažké nájsť niečo originálne, čo ešte nikomu nenapadlo pred vami.

Akú výtvarnú techniku najviac obľubuješ pri tvorbe?

Odpoveď : Najviac ma baví kreslenie uhlíkmi a hneď po ňom je maľovanie akrylom.


Čo, alebo koho považuješ za najlepšiu inšpiráciu/múzu pri tvorbe obrazov?

Odpoveď : Pri tvorbe na moje diela vždy mali vplyv hlavne moje pocity, ale taktiež aj niektorí zahraniční umelci, filmy a hudba.

Je to zrejme veľmi individuálne, ale ako dlho ti zhruba trvá práca na jednom obraze?

Odpoveď : Veľmi záleží na veľkosti a spôsobe maľovania, ale povedala by som, že keď vytváram obraz štandardnej veľkosti a maľujem väčšinu dňa, tak to trvá 2-4 dni.

Ako je to s tvojou prácou? Na ktorý zo svojich obrazov si najviac hrdá?

Odpoveď : Najviac som hrdá na obraz, ktorý som maľovala ako darček, je na ňom nočná obloha, príroda a prvky fantasy.Čo vzory? Máš nejaké? Ak áno ktoré ?

Odpoveď : Pri tvorbe nemám vyslovene dané vzory, veľmi sa mi páči tvorba niektorých zahraničných umelcov, ktorí maľujú prírodu a fantasy.

Čo považuješ za najväčší úspech vo svojej tvorbe?

Odpoveď : Zatiaľ som nemala veľmi skúsenosti s výstavami a predajom, preto by som povedala, že je to hlavne ten dobrý pocit, keď niekomu dielo venujete a je nad jeho očakávania.

Existuje podľa teba nejaká hranica, cez ktorú sa musí maliar dostať, aby mohol začať vystavovať?

Odpoveď : Myslím si, že človek musí mať buď veľmi dobré maliarské schopnosti, alebo originálny nápad.

Rozumie podľa teba súčasná generácia maliarov výtvarnému umeniu? A ako ho vnímaš ty?

Odpoveď : Podľa mňa sa to líši od človeka k človeku, niekto ho vníma len ako zdroj peňazí a niekto maľuje hlavne kvôli sebe. Mňa umenie drží už pomerne dlhú dobu a skôr som ho používala hlavne na vyjadrenie emócií.

Viem o tebe, že momentálne pracuješ na dielach k svojej výstave. Vieš nám o tom prezradiť niečo bližšie?

Odpoveď : Ako tému som si vybrala prírodu, pretože je to jedna z vecí, ku ktorým mám najväčší vzťah.

Akú hudbu si púšťaš keď tvoríš a prečo?

Odpoveď : Veľmi to záleží od nálady, mám zopár obľúbených skupín, ale v podstate počúvam takmer všetky žánre. Hudba, ktorú počúvam pri tvorbe a ktorú počas bežného dňa sa veľmi nelíši.

Ktorý výtvarný smer uznávaš? Skús nám aj povedať v čom ťa oslovil?

Odpoveď : Najviac uznávam realizmus a vintage fotografie, pretože si myslím že vyžaduje veľa zručnosti a práce. Myslím, že je na ňom fascinujúce to, ako sa dá scenéria z reálneho života takmer identicky preniesť na plátno alebo fotografiou a pritom zachytiť čas.

Čo by si chcela na koniec rozhovoru odkázať čitateľom týchto riadkov?

Odpoveď : Asi to, že či už ste, alebo nie ste maliar, tak je dôležité si nájsť vec, ktorá vás baví, alebo inšpiruje a venovať sa jej.

 

 

 

 

 

Diela rozvíjajúcej sa výtvarníčky  Kláry Melišovej si môžete zakúpiť alebo objednať na zákazku exkluzívne v BEAUTIFUL ART grand gallery.

Objednávky prijímame na e-mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

  

 

Autor článku : BEAUTIFUL ART grand gallery  /  Lucia Takáčová  Copyright ©  2020 

Spoločnosť

BEAUTIFUL ART s.r.o
Južná trieda 4.B
040 01 Košice
 
IČO: 46969276   DIČ: 2023681275
Banka: Tatrabanka a.s.
Účet: SK3711000000002946062789

Kontakt

BEAUTIFUL ART s.r.o
Južná trieda 4.B
040 01 Košice
 
Tel.: 0944033123, 0904333202
E-mail:
Copyright © BEAUTIFUL ART s.r.o 2019.. Všetky práva na texty a foto materiál uvedené na tejto stránke sú výhradným duševným a autorským vlastníctvom spoločnosti BEAUTIFUL ART s.r.o a Didier Le Mar